Семінар «Фундаментальна зоопсихологія»
 
Світова соціальна кінологія кардинально відрізняється від службової, мисливської чи класичної радянської «тюремної» дресури.
 
Цілі, методи, наслідки – протилежні.
Та через великий брак інформації, «авторитет бувалих», відсутність законів захисту собак та державних програм розвитку цього напрямку в суспільстві, ми до цих пір живемо в минулому, де не було запиту та потреби на комфортну Собаку, як члена Сім'ї, а не на «робочу одиницю» із Зграї.
 
Сумно, хоча не дивно, бо навіть елементарне поняття Сім'ї та Зграї в головах людей так тісно замішане між собою, що різницю розуміють лише одиниці.
Як результат – неймовірно велика кількість собак з асоціальною поведінкою, страхами, фобіями, агресією та сотнями проявів проблемної поведінки, як в домі, так і на вулиці.
 
Саме тому головна ціль циклу навчальних семінарів від «Harmonic Dog» - дати знання та зрушити ситуацію, замінити стереотипи «бо так роблять всі» і «книжка пише» на справжній комфорт у спілкуванні між людиною та собакою, заснований на розумінні, повазі та повній взаємо-довірі, а не підкоренні і страху за виживання.
 
Сприйнята інформації, мова тіла, психологічні зони та закони, значення поз, символи рухів, формування та реакції, азбука спілкування та основи світогляду – з цього починається зовсім інша, надзвичайно цікава розповідь про Світ очима собаки.
 
Це зовсім другий погляд не лише на стосунки та розуміння собак, але і між нами - людьми. Бо наші відчуття світу не такі вже різні..
----------------------------------------------
Перша частина :
 
- Фундаменти зоопсихології. Різниця в цілях, підходах та методиках між різних систем та видів кінології.
- Базові інстинкти, їх ієрархія, вплив одного на інший. Як міф про собак «харчовиків» та «не харчовиків» говорить про реальні знання в формуванні поведінки собак.
- Основи спілкування двох видів: світ очима людини і собаки. Чому ми "не чуємо" те, що вони "бачать"? Чому вони керуються тим, що ми "не відчуваємо"?
- Що таке контакт і чим він відрізняється від комунікації. Чому контакту не достатньо для спілкування та розуміння своєї собаки.
- Тактильний контакт: психологічні зони тіла собаки та середовища. Про що говорить дотик?
- Тренінги та вправи на зменшення зон та їх психологічної чутливості.
- "Без слів" - що говорить нам собака мовою тіла і що підсвідомо ми відповідаємо;
 
Друга частина:
 
- Сім’я та Зграя – два природних соціальних формування з протилежними цілями та методами в своїх основах.
- Як формується Сім’я? Чим Зграя відрізняється від Сім’ї?
- Поділ в середині сім'ї. Аутсайдери. Члени Зграї.
- Лідер чи Вожак? Повага чи підкорення?
- Справжнє домінування та міфи навколо нього.
- Маркери Сім'ї та Зграї.
 
Третя частина:
 
- Що прописує «протокол» звичайних команд на психологічному рівні собаки. Як вони сприймаються, які стосунки та поведінку формують?
- Соціалізація та адаптація. Чим дресура відрізняється від соціалізації.
- Формування особистості та моделей поведінки собаки. Ігнор, підкорення чи агресія?
- Емоції. Стрес. Стабілізація.
- Гра - як модель дорослої поведінки. «Хороші» та «погані» Ігри. Чому більша частина природних видів гри не є соціальною для нашого життя та стає в подальшому фундаментом до проблемної поведінки? Чому ігри, корисні для одних видів кінології, проблемні в наслідках для інших?
- Основні види проблемної поведінки.
- Корекція та покарання. Градація покарання, допустимість та адекватність кожного виду. Покарання без формування альтернативної поведінки.
- Безконфліктне переформатування природної поведінки.
 
Частина четверта :
- Питання та відповіді.